Sklep medyczny ECHINACEA oferuje sprzęt ortopedyczny przeznaczony dla osób po lekkich i ciężkich urazach, wypadkach, z różnego rodzaju schorzeniami. Nasz sklep współpracuje z firmami i producentami takimi jak: ERHEM, NEOX, OPPO....

W naszej ofercie znajdą Państwo stabilizatory kończyn dolnych i górnych, ortezy, kołnierze ortopedyczne, pasy lędźwiowe, gorsety tułowia. Mamy do zaoferowania szeroki wybór ortez m. in.: stawu skokowego, kolanowego, biodrowego, łokciowego, barku oraz obojczyka.
Tutor unieruchamiający stopę i staw skokowy
W stopniu średnim stabilizuje bocznie-przyśrodkowo staw skokowy, nie ograniczając ruchu zgięcia i wyprostu stopy. Otwarty tył ułatwia szybkie zakładanie i zdejmowanie ortezy. Anatomicznie wyprofilowane łuski stabilizują pobocznie staw skokowy w pozycji pośredniej. Skośnie przebiegający pasek dodatkowo zabezpiecza przed nadmierną supinacją (odwracaniem) stopy. Tutor stosowany jest w profilaktyce urazów podczas aktywności sportowej, nawykowym zwichnięciu stawu skokowego, niestabilności boczno-przyśrodkowej, urazach aparatu więzadłowego. 
Orteza - Stabilizator stawu skokowego
Orteza stabilizująca staw skokowy górny oraz dolny. System taśm krzyżowych stabilizuje stopę w pozycji pośredniej oraz określa zakres ruchu zgięcia i wyprostu. Boczne elastyczne fiszbiny stabilizują staw w czasie ruchów bocznych oraz skrętnych. Dodatkowe mocne fiszbiny zapewniają mocną stabilizację w pierwszym okresie po urazie. Orteza stosowana w skręceniach  iniestabilności stawu, naciągnięciach i uszkodzeniach więzadeł, zniekształceniach stawu. 

Orteza stawu skokowego
Orteza w stopniu lekkim stabilizuje bocznie-przyśrodkowo staw skokowy, nie ograniczając ruchu zgięcia i wyprostu stopy. Miękkie taśmy regulują stopień kompresji oraz unieruchomienia stawu w okresie powrotu do aktywności fizycznej. Anatomicznie wyprofilowane łuski boczne, zabezpieczają staw przed ruchami bocznymi i skrętnymi, nie ograniczając ruchu zgięcia i wyprostu. Ortezę stosuje się w skręceniach i niestabilności stawu, naciągnięciach i naderwaniach w obrębie aparatu więzadłowego, zniekształceniach stawu skokowego, doleczaniu po urazie torebki stawowej.

Stabilizator stawu kolanowego z otworem na rzepkę
Stosowany w profilaktyce urazów i obciążeń, niestabilności stawu rzepkowo-udowego, nawykowym     zwichnięciu rzepki, chondromalacji, bólach i obrzękach w stawie o charakterze przeciążeniowym.

Orteza stabilizująca rzepkę
Orteza stabilizuje i odciąża staw rzepkowo-udowy. Dzięki elastycznym metalowym fiszbinom stabilizuje bocznie staw kolanowy. Stosowana w pourazowej niestabilności stawu rzepkowo-udowego, zwichnięciu rzepki, chondromalacji, urazach więzadła właściwego rzepki, lekkiej niestabilności stawu w następstwie urazu więzadeł, przeciążeniu mięśni  iwięzadeł okołostawowych.

Orteza stawu kolanowego - krótka
Orteza w stopniu średnim stabilizuje bocznie staw kolanowy oraz odciąża staw rzepkowo-udowy. Umożliwia także unieruchomienie stawu w dowolnej pozycji lub ograniczenie jego zakresu ruchu. Taśmy dociągające umożliwiają indywidualne dopasowanie oraz właściwy stopień stabilizacji. Dodatkowa pelota w wersji półotwartej i zamkniętej stabilizuje i odciąża staw rzepkowo-udowy. Otwarty dół podkolanowy zwiększa komfort stosowania. Boczne szyny z ruchomym przegubem umożliwiają unieruchomienie lub ogranieczenia zakresu zgięcia i wyprostu stawu.

Orteza stawu kolanowego 
Orteza w stopniu średnim stabilizuje bocznie staw kolanowy oraz odciąża staw rzepkowo-udowy. Dodatkowo umożliwia unieruchomienie stawu w dowolnej pozycji lub ograniczenie jego zakresu ruchu. Dzięki taśmom dociągającym umożliwia indywidualne dopasowanie oraz właściwy stopień stabilizacji stawu. Stosowana w chorobie zwyrodnieniowej stawów, znacznej niestabilności stawu w następstwie uszkodzenia więzadeł, urazach i uszkodzeniach łękotek, stanach po zabiegach rekonstrukcyjnych w obrębie stawu, RZS. 

Stabilizator nadgarstka
Stabilizuje i unieruchamia staw promieniowo-nadgarstkowy w ułożeniu funkcjonalnym. Anatomicznie wyprofilowane usztywnienia stabilizują staw od strony dłoniowej, grzbietowej oraz od strony kości łokciowej. Stabilizator posiada możliwość stopniowego usunięcia usztywnienia. Stosuwany jest w urazach i uszkodzeniach w okolicy stawu, przeciążeniach, złamaniach kości nadgarstka, RZS.

Stabilizator nadgarstka i kciuka
Stabilzuje i unieruchamia staw nadgarstkowy oraz kciuk. Anatomiczne usztywnienie stabilizuje staw od stronydłoniowej oraz grzbietowej. Dodatkowo wyprofilowane usztywnienie od strony kości promieniowej unieruchamia również kciuk w wproście. Stosowanu w urazach i uszkodzeniach w obrębie stawu, złamaniach kości nadgarstka oraz kciuka, zespole Quervain'a, przeciążeniach, RZS.

Szyna na dłoń i przedramię
Szyna na dłoń i przedramię z odwiedzeniem kciuka
Korygują ustawienie i unieruchamiają staw nadgarstkowy, dłoń i palce w optymalnej pozycji. Indywidualne formowanie części dłoniowej umożliwia korekcję ustawienia dłoni i palców. Miękkie pasy dociągające umożliwiają optymalne dopasowanie. Szyny stosuje się w złamaniach i pęknięciach kości ręki oraz dalszej nasady kości przedramienia, porażeniach i niedowładach wiotkich oraz spastycznych, chorobach zwyrodnieniowych stawów, przykurczu Dupuytrena, RZS.

Orteza stawu łokciowego
Stabilizuje i unieruchamia staw łokciowy w żądanej pozycji. Ruchome przeguby w szynach bocznych umożliwiają unieruchomienie lu ograniczenie zakresu zgięcia i wyprostu. Miękkie taśmy dociągowe zapewniają anatomiczne dopasowanie. Orteza stosowana w pourazowym ograniczeniu w stawie łokciowym wymagającym redresji, złamaniach oraz urazach wymagających ułożenia w określonej pozycji, przeproście w stawie łokciowym, niestabilności stawu.

Aparat na przedramię i ramię, szynowo-opaskowy
Stabilizuje oraz przeciwdziała przeprostowi w stawie łokciowym. Cienkie szyny z ruchomym przegubem stabilizują bocznie staw łokciowy. Możliwość zmiany długości taśm krzyżowych ogranicza wyprost stawu. Aparat stosuje się w przeproście stawu łokciowego, niestabilności stawu, bólach w okolicy stawu o charakterze przeciążeniowym.

Kamizelka stawu barkowego
Stabilnie unieruchamia oraz odciąża całą kończynę górną i kompleks ramienno-barkowy. Orteza dzięki wykoniu dwustronnemu pozwala na unieruchomienie zarówno prawego jak również lewego ramienia. Neutralna miękka dzianina nie zabuża właściwej trofiki skóry oraz spełnia warunki dobrej wentylacji. Stosowana w złamaniach oraz zwichnięciach w obrębie obręczy barkowej, pourazowej niestabilności stawu, niedowładach i porażeniach mięśni, stanach zapalnych w obrębie obręczy barkowej oraz łokcia. 

Aparat na ramię i bark
Unieruchamia kończynę górną oraz bark. Odciąża całą obręcz barkową. Wersja dwustronna pozwala na unieruchomienie prawego oraz lewego ramienia. System szelek nie powoduje przeciążeń i przesileń w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa. Aparat stosowany w złamaniach oraz zwichnięciach w obrębie obręczy barkowej, pourazowej niestabilności o podłożu więzadłowo-mięśniowym, niedowładach i porażeniach mięśni, stanach zapalnych w obrębie obręczy barkowej oraz łokcia. 

Aparat odwiedzeniowy barku
stabilizuje i odciąża kończynę górną oraz obręcz barkową. Zapewnia odwiedzenie w stawie ramiennym. Aparat stosowany pooperacyjnie po rekonstrukcji pierścienia rotatorów, stanach zapalnych kaletek stawu barkowego oraz odbarczenia przestrzeni podbarkowej, stanie po zwichnięciu w stawie ramiennym, przeciążeniu ścięgien, urazach splotu ramiennego.

Stabilizator stawu barkowego
Stabilizuje staw ramienny. Działąjąc centrująco na staw poprawia jego funkcję. Pelota w obrębie stawu przeciwdziała przeciążeniom tkanek miękkich podczas aktywności ruchowej. Regulacja obwodu ramienia oraz klatki piersiowej umożliwia indywidualne dopasowanie. Stabilizator stosowany w zespołach bólowych w obręie obręczy barkowej, przeciążeniu ścięgien, naciągnięciu więzadeł, nawykowym zwichnięciu barku. 

Copyright Nazwa.pl